KONST / Litografier / Färglitografi 13603043
nr 1360 3043
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 86/310. Motivet: 60x66 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 16 november 2020
kl 19:15:59
600 kr
1.000 kr
1.200 kr
1.500 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.000 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin